Mateřská škola Pardubice, Wintrova II 579

+420 736 528 168

Co děti potřebují do školky

 • Pevné bačkorky na klínku bez zavazování (zajišťující bezpečnost), které si dítě umí obout,
 • pohodlné oblečení do třídy i ven (tričko, tepláky, kraťasy, sukýnky a podobně) – jiné oblečení do školky a jiné na ven,
 • náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko) pro případ znečistění – uložte, prosím v šatně v poličce v sáčku (u Koťat na ramínko),
 • pyžamko či noční košilku na odpočinek,
 • pláštěnku nechte celoročně uloženou v šatně,
 • doporučujeme všechny věci podepsat.

Adaptační program MŠ Wintrova II 579

 • Zápis

V období kolem zápisu k nám mohou chodit rodiče s budoucími dětmi na návštěvu do tříd. Každý rok máme určený den „Otevřených dveří“. Ale MŠ Wintrova je otevřena rodičům a jejich dětem stále, mají kdykoli možnost se přijít podívat do tříd nebo na zahradu. U zápisu děti dostanou dárečky a rodiče obdrží brožuru s informacemi.

 • Informativní schůzka pro rodiče nových dětí (červen)

Na této schůzce se rodiče seznámí s budoucími učitelkami dětí, dozvědí se podrobné informace o chodu školky, co jejich děti budou do MŠ potřebovat, a hlavně jak mohou přispět k dobré adaptaci jejich dítěte. Učitelky předem apelují na rodiče, aby přechod do mateřské školy vnímali jako pozvolný proces, který se nemá uspěchat. Rodiče jsou v září zváni do tříd i na zahradu, kde se děti mohou pomalu „rozkoukávat“, zvykat si na nové prostředí, hračky, pravidla a život ve skupině dětí.

 • Prázdninová školka (poslední týden v srpnu)

Tato akce obsahuje dvě odpoledne, které budoucí děti stráví společně s rodiči a učitelkami ve školce. Pro děti je připraven program, zábavné úkoly a aktivity, při kterých se děti mohou seznámit s prostředím a společně navzájem.

 • Individuální pohovory s rodiči

Každý rodič, který má zájem o co neužší spolupráci při výchově svého dítěte má možnost domluvit si s učitelkou termín, kdy si mohou nikým a ničím nerušeni popovídat o dítěti a domluvit se na společné výchovné strategii. Učitelka má tak možnost lépe poznat rodinné prostředí dítěte a navázat partnerský vztah s jeho rodiči. Rodič získá informace, jak se jeho dítě adaptovalo na prostředí MŠ, či jak se projevuje ve skupině vrstevníků, učitelce se dostane zpětné vazbě, jak rodiče vnímají její výchovné působení.

 • Akce pro rodiče s dětmi

Organizujeme zábavná odpoledne věnovaná jednotlivým členům rodiny: Den otců, Den matek, ale také vánoční besídku a zahradní slavnost.

Také díky projektům organizujeme komunitní setkávání s rodiči na různá témata.

Ve školním roce 2023/2024 proběhly tyto akce: Beseda nad koncepcí školy, kde se rodiče mohli spolupodílet na směřování školy a její vizi.

Beseda se zubním lékařem a zubní dentistkou – o výběru vhodného kartáčku, správnou techniku čištění včetně využití mezizubních kartáčků

Beseda s klinickým logopedem – jak podpořit přirozený vývoj řeči